[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
fajerwerki Sylwester

Pies w Sylwestra – mity i fakty

Wiele psów wykazuje reakcje lękowe na odgłosy wystrzałów, fajerwerków i petard, które niestety nie tylko w samą Noc Sylwestrową są wszechobecne, ale praktycznie przez cały miesiąc przed i po obchodach Nowego Roku. Zwierzęta mają dużo bardziej wyostrzony słuch niż ludzie i mogą one odczuwać wybuch petardy jako fizyczny ból. Możemu pomóc naszemu psu w tym trudnym dla niego czasie oraz zabezpieczyć go przed ewentualnym nieszczęściem na kilka sposbów. Jednak nie wszystkie rady, które znajdują się w internecie oraz głęboko zakorzenione przekonania właścicieli działają na korzyść pupila, wiele z nich może mu wręcz zaszkodzić fizycznie i psychicznie.

Czytaj więcej

30-free-christmas-wallpaper-33

Oryginalny i darmowy prezent dla każdego

Co roku tuż przed Bożym Narodzeniem mam ten sam problem: komu jaki prezent kupić. Mimo że większość z nas traktuje swojego czworonożnego przyjaciela jako członka rodziny i jemu również kupuje prezenty to jednak nadal największym problemem pozostaje podarunek dla dwunożnych w rodzinie. Kilka dni temu zaczęłam się zastanawiać nad tym, co ja chciałabym dostać pod choinkę jako zwierzolub. 

Czytaj więcej

Boże Narodzenie

Zdążyć do domu na Święta…

Mój kochany Święty Mikołaju, w tym roku dano mi jedną jedyną szanse na to, żebym mógł zwrócić na siebie Twoją uwagę. Jesteś moją ostatnią nadzieją. Przeczytaj więc proszę mój list do Ciebie do samego końca. Zapisane jest w nim tylko to, co dyktuje mi moje stare psie serce.

Czytaj więcej

rottweiler kisses

Rottweiler od podszewki

Osobiście dzielę rottweilery na dwie główne kategorie jeśli chodzi o temperament: spokojne i niewybiegane. Te, które są niewybiegane mogą wymagać 3 albo też 16 godzin ruchu dziennie, aby stać się spokojnymi. Jeśli jesteś kanapowcem, ten pies nie jest więc dla Ciebie, zwłaszcza taki, który ma mniej niż 8 lat.

Czytaj więcej

Ładowanie