[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
nagroda w konkursie dogside.pl

Blogowy konkurs dla dzieci

Tym razem na blogu konkurs inny niż wszystkie dotychczasowe. Do wygrania jest książeczka edukacyjna dla dzieci „Przyjaciel Pies”. „Interaktywna lektura z naklejkami nauczy Twoje dziecko przez zabawę jak stać się prawdziwym przyjacielem psa. Dzięki wielu rysunkom, rebusom, krzyżówkom, zdjęciom, zagadkom zapoznaje się ono z zasadami opieki nad psem oraz z regułami zachowania się wobec znanych czy obcych czworonogów”.

Przyjaciel Pies

Niepokoi mnie, że coraz więcej napotkanych dzieci boi się domowych zwierząt, nie tylko tych większych i starszych, ale również tych małych i młodych. Rodzice powinni od najmłodszych lat uświadamiać dzieciom, że pies i kot to przyjaciele człowieka. Nie powinno się pozwalać na rozwijanie u swojego dziecka panicznego strachu przed czymś zupełnie naturalnym. Pamiętajmy, że może to rzutować na całe jego przyszłe życie. Pies czy kot jest częścią natury, z którą od wieków jesteśmy związani, nie niszczmy tych wyjątkowych więzi u naszego dziecka. Ta książeczka pomoże mu zrozumieć, odpowiednio do jego wieku, że pies jest naszym przyjacielem i że należy mu się szacunek.

Przyjaciel Pies

Aby wygrać książeczkę wystarczy w komentarzu na blogu pod tym tekstem napisać jakie według Ciebie korzyści dla dziecka może przynieść mu dorastanie w obecności czworonoga. Konkurs jest przeznaczony dla: mamy, taty, babci, dziadka, wujka, cioci, opiekunki, opiekuna, … dla każdego, kto chciałby wyjątkowemu dziecku, które jest obecne w jego życiu, wręczyć tą książeczkę. Jeśli masz talent pisarski lub chciałbyś podzielić się swoją opinią, a żadne dziecko do głowy Ci nie przychodzi, które mógłbyś obdarować to i tak wpisz swój komentarz, jeśli wygrasz, możesz wybrać dziecko z Marzycielskiej Poczty , któremu wyślemy w Twoim imieniu książeczkę (wszystkie z nich kochają dostawać listy i kartki). Najlepsza odpowiedź zostanie nagrodzona lekturą. Możecie wpisywać swoje przemyślenia przez cały sierpień. Ostatniego dnia miesiąca ogłosimy zwycięzce.

Jeszcze tylko like dla naszego fanpage -> www.facebook.com/dogsidepl i gotowe 🙂 Życzymy powodzenia!

Przyjaciel Pies

Przyjaciel Pies

Przyjaciel Pies

Edit 31.08.2015: Uwaga!Uwaga! Jest zwycięzca – proszony jest on w komentarzu pod swoim wpisem o zgłoszenie się po nagrodę!

Zobacz także:

 • Zacznę od tego, że książeczkę chciałabym wygrać dla mojej siostry- mam nadzieję, że przyszłej psiary 🙂

  Według mnie po pierwsze życie na co dzień z czworonogiem uczy małe dzieci szacunku i tolerancji do tych czterołapnych przyjaciół.
  Kontakt z zwierzakiem wykształca empatię i wrażliwość na drugą istotę.
  Wiadomo, że psy uwielbiają zabawę, dlatego psiaki z pewnością też zachęcą dziecko do ruchu oraz nauczą do wychodzenia na świeże powietrze. Mimo tego nawiąże lepszy kontakt z rówieśnikami niż dziecko, które np. nie posiada psiaka. Gdy dziecko będzie smutne porządnie je dowartościuje i poprawi jego samopoczucie. Posiadanie psiaka uczy jak dobrze się nim opiekować, czyli odpowiedzialności. Psiak może też być doskonałym kompanem przy zabawie z dzieckiem 😀 Kontakt z psem daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Dzieci mające kontakt z czworonogiem od pierwszych dni życia w mniejszym stopniu narażone są na alergię. To wszystko co mogę napisać, jednak trzeba pamiętać, że pies to nie zabawka i jeśli zdecydujecie się na czworonoga to najpierw dziecko trzeba sporo nauczyć 😀
  Pozdrawiam
  Natalia & Muki 🙂

 • Dzieci, które opiekują się zwierzętami (nie ważne jakimi, czy to będzie pies czy kot lub królik) uczą się przede wszyskim odpowiedzialności. Opiekują się swoim pupilem, który uczy je prawdziwej miłości i zaufania. Dzieci te stają się bardziej wrażliwe i skromniejsze. Jest w nich więcej empatii i zrozumienia. To są moje przemyślenia na ten temat, myślę też, że dzieci dorastające razem z psami są bardziej samodzielne i potrafią się zająć sobą.

 • Sądzę, że dziecko (które potrafi się zachować przy zwierzętach) i zwierzę to dobrę połączenie. 🙂 Zaczynając od Psów kończąc na krowach, nie zależnie od gatunku każde zwierze może nauczyć się odpowiedzialności, czułości oraz wiele innych dopbrych rzeczy! Ale sądzę, że najważniejsze jest to że dziecko dorastające przy zwierzęciu wyrośnie na porządnego człowieka. Dlaczego? Nie wyżuci (np. psa) bezczelnie do lasu czy tteż będzie okrutny dla niego. 🙂 Książeczkę chciałabym wygrać dla mojej kuzynki – 5 letniej Nikoli 🙂

Ładowanie