[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
pies śpi

Kiedy śni nam się pies …

Niektórzy wierzą w znaczenie snów, inni nie, jednak każdy z nas kiedyś zajrzał z ciekawości do sennika, chociaż nie każdy się do tego przyznaje. Statystyka wyszukiwań słów w Google nie kłamie i wskazuje na to, że szukamy bardzo często ich znaczenia. Co nam się więc najczęściej śni, co jest związane z psem? 

Czarny, duży pies, który nas lub inną osobę pogryzł. Czasem śnimy też o zdechłym bądź chorym psie. Zdziwieni? Przypuszczam, że nie, ale dlaczego właśnie to najczęściej występuje w naszych nocnych koszmarach? Tu nasuwa się myśl, czy nie mamy w podświadomości tego, co najczęściej przekazują nam media? Czego naoglądamy i nasłuchamy się w ciągu dnia? Czy tutaj działa „syndrom czarnego psa”, o którym kiedyś wspominałam? (Fenomen określany jako syndrom czarnego psa – przebywające w schronisku psy o jasnym umaszczeniu mają znacznie większe szanse na znalezienie nowego domu niż psy czarne, które mają z tym spore trudności.) Obawiamy się czarnych, dużych psów w ciągu dnia, więc w nocy nasze nastawienie się nie zmienia, występują w naszych najmroczniejszych koszmarach, zataczając koło strachu przed takim typem psów. Natomiast sen o chorym bądź zdechłym psie można wytłumaczyć tym, że w ostatnim czasie nasiliły się wiadomości w mediach o przemocy wobec zwierząt, zwłaszcza psów. Portale społecznościowe, telewizja, czasopisma nie przebierają w środkach. Zdjęcia nie są cenzurowane, są brutalne i bezlitosne (jak sam czyn znęcania się nad naszymi mniejszymi braćmi), to napędza widzów a widzom napędza nocnych koszmarów. Śni nam się też nasz pies, który już odszedł za Tęczowy Most, wskazując na naszą silną więź z nim jeszcze za czasów życia i traumatyczne przeżycie jego odejścia, także tęsknotę za nim.

rottweiler IPO

Kiedy jednak takie tłumaczenie Wam nie wystarczy, poniżej przedstawiam znaczenie tego snu według najbardziej renomowanych senników, zaczynając od najbardziej popularnego kontekstu, w którym śni nam się pies. Interpretację snu o psie trzeba bowiem zacząć od ustalenia kontekstu, w jakim pojawia się on w marzeniu sennym, od określenia jego zachowania, wielkości, a w niektórych przypadkach także maści.

Stop…odwołuję co napisałam w poprzednim akapicie…. zmieniłam jednak zdanie, nie będzie tłumaczenia znaczenia snu o psach. Powód jest prosty, każdy ma w życiu inne przeżycia, znajduje się w innej sytuacji, każdy powinien więc sam interpretować swoje sny. Drugi powód jest taki, że otworzyłam 20 internetowych stron z sennikiem o psach i powiem Wam, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie, coś co będzie do niego pasować lub coś, co chciałby, żeby akurat do niego pasowało. Często napisane jest, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, więc trzeba takie sny interpretować pozytywnie, następnie jest cała lista kontekstów i negatywne znaczenia od góry do dołu, o zdradzie przyjaciół, wpadce, zmartwieniach, wrogach, chorobie.rottweiler IPO

Przechodzę do kolejnych stron, żeby przeczytać, że ten sam kontekst nie znaczy jednak zdradę a szczęście, nie wroga a przyjaciela, nie zmartwienie a radość. No więc tak jak pisałam, dla każdego coś dobrego i odpowiedniego w zależności od danej strony. Czasem można znaleźć interpretacyjne perełki z zamierzchłych czasów o domowych napaściach szczególnie dotkliwych, jeśli psy są łaciate lub że zemścisz się na kimś, kto od dawna ci bruździ. Cóż, z którego wieku to może być interpretacja? 😉 Uwaga! W jednym senniku było nawet napisane, że sny o psie najczęściej mają złodzieje, policjanci, lekarze, weterynarze oraz małe dzieci. Więc jeśli nie jesteś małym dzieckiem i nie jesteś lekarzem, policjantem czy weterynarzem i śnił Ci się pies, musisz być złodziejem. Inną ciekawą tezą jest, że jeśli we śnie wydaje ci się, że śledzi cię ogromny pies to oznacza, że ktoś czyha na Twoje życie. Powiem wprost, takich bzdur jest multum w internecie. Piszą to osoby, które nie mają o tym zielonego pojęcia, byle żeby pisać, bo to popularne słowo w wyszukiwarce, więc cokolwiek jest w tekście napisane i tak będzie przeczytane.

Zostańmy więc najlepiej przy tym, co napisałam na początku. Sen o psie jest tym, co rozpracujemy w naszej podświadomości w nocy, a co w ciągu dnia się dowiedzieliśmy prawdziwego bądź naciąganego. Jeśli ktoś koniecznie chciałby interpretację sennikową, zostańmy przy tym, że pies jest naszym najwierniejszym przyjacielem, więc sen o nim oznacza same dobre i pozytywne rzeczy, a jeśli przyśni się duży, czarny i gryzący, powinniśmy się zmierzyć z naszym strachem, bo „nie taki diabeł straszny jak go malują”.czarny pies


Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi naszymi wpisami na blogu, a także bacznie obserwować nasz nowy projekt www.petside.pl, zapisz się do naszego newslettera. Z ostatniej chwili: wkrótce dostaniecie pierwszy mail z newslettera, a w nim info o konkursie i news ze strony petside.pl . Warto się zapisać!

Zobacz także:

Ładowanie