[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
Running Egg

Running Egg test zabawki

„Zabawka dla psa z super wytrzymałego tworzywa sztucznego, poprzez swoją inowacyjną formę, gwarancją długiej i absorbującej zabawy. Doskonała dla średnich i dużych psów. Owalna forma zabawki sprawia, że pies nie może ją uchwycić swym pyskiem. To go nie pozostawia w spokoju, motywując do dalszej pogoni za nią. Poprzez ruch, szybką reakcję i aktywne myślenie pies uczy się lepszej obserwacji swojej zdobyczy i kontroli nad nią.” Długość ok. 30 cm, Ø ok. 18 cm, Waga ok. 350 g.

Testerki: Tajga i Hera

Zabawka do użytku wyłącznie na zewnątrz, w miejscu odległym od ulicy. U nas sprawdziła się na polach, czyli tam, gdzie nie może się zatrzymać na żadnym przedmiocie znajdującym się na przykład w ogrodzie jak drzewo czy ogrodzenie. Zaklinowanie piłki wyraźnie nam psuło całą zabawę. Dodatkowo wykonana jest z twardego plastiku i przy próbach jej schwytania i przytrzymania pazurkami robi dużo hałasu. Jest to ważna informacja dla osób, których pies czuje się niepewnie kiedy słyszy głośne dźwięki. Tak było w przypadku Tajgi. Bawiła się piłką w ogródku, nie na polach, więc piłka jej się zatrzymywała i nie mogła się tak naprawdę rozkręcić w zabawie. Początkowo również dźwięk jej pazurków odbijanych na piłce powodował, że nie czuła się w 100% komfortowo podczas zabawy. Jest to jednak u niej kwestia przyzwyczajenia – mimo, że jest psem bojaźliwym, nie zraziła się się do piłki. Jedynie traktowała ją z ostrożnością. Na Herze natomiast nie robiło to żadnego wrażenia.

Running Egg Running Egg Running Egg

Hera nigdy wcześniej tak bardzo nie była zachwycona zabawką jak owalną piłką Running Egg. Opis „niepozorne jajo posiada super moc do rozkręcania zabawy” sprawdziło się u nas w 100%. Bawiła się nim dopiero kilka razy, jednak już teraz staram się, żeby jej się nie znudziła. Dostaje ją tylko jako super nagrodę za dobrze wykonaną pracę. Ta zabawka ma zostać dla niej jak najdłużej bardzo cennym skarbem. Pierwszy raz musiałam jej zabrać zabawkę podczas zabawy, bo mimo bardzo dużego zmęczenia, nie chciała odpuścić. Zgodnie z opisem producenta, pies nie może jej chwycić w zęby i jest wykonana z wytrzymałego plastiku, jak widać, nawet rottki mogą sie nią do woli bawić używając do tego całej swojej siły. Pomaga rozładować psu nadmiar nagromadzonej energii, kiedy nie mamy czasu na dłuższy spacer z nim.

Czytałam kilka recenzji tej zabawki innych właścicieli psów i nie zawsze Running Egg okazał się dla nich dobrym wyborem. Niektóre psy zupełnie go ignorowały, trzeba to mieć na uwadze przy decyzji o zakupie. Psy mogą starcić także zainteresowanie, jeśli zrozumieją, że piłki nie mogą wziąśc do pyszczka. Nie każdy wówczas uzna popychanie piłki do przodu i bieg za nią za równie dobrą zabawę. Polecam ją więc zwłaszcza psom z adhd, lubiącym wyzwania, które są uparte i łatwo się nie poddają. Każdy pies jest inny, na szczęscie u nas się sprawdziła i była warta każdej wydanej złotówki, a trzeba przyznać, że do tanich zabawek nie należy.

Przedział cenowy: Running Egg i Jolly Egg: 45 zł (S) – 80 zł (L)

(Dopiero po obejrzeniu tego nagrania zdałam sobie sprawę jak bardzo sobie pomaga swoim rottkowym ogonem w koordynacji ruchów.) I filmik już ze zmęczonym psem po zabraniu przeze mnie zabawki.

Zobacz także:

  • Też mamy tą zabawkę i mam mieszane uczucia co do niej. Jeden zagania i ma super fun z tego, drugi leży i stara się obgryzać, popychać łapą. I te psy dostają jajo do zabawy tak raz na dłuuuugi czas. Za to trzeci totalnie się fiksuje. Frustracja narasta, bo nie może jej chwycić i przez to klapki w głowie się przestawiają. Także nie każdy pies może się tym bawić 🙂

Ładowanie