[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
Korzeń dla psa

Słyszałeś już o Tordze dla psa ?

Tylko u nas znajdziecie relacje z długotrwałego użytkowania Torgi przez psa. Zanim zaczniecie szukać potwierdzenia moich słów… wiem,…jest jeszcze jedna (i tylko JEDNA) recenzja w internecie (na blogu Czarne Łapy), ale jest to relacja jedynie z pierwszego dnia użytkowania. My mamy Torge od kilku miesięcy i z chęcią opowiemy Wam o naszych doświadczeniach.

Czym jest więc owa Torga? Zwana jest też niezniszczalnym gryzakiem/zabawką dla psa, do tego jest zupełnie naturalna. Naturalny i niezniszczalny gryzak dla psa ? To marzenie każdego właściciela czworonożnego przyjaciela, zwłaszcza tego o niszczycielskich popędach. I nawet cena, wahająca się pomiędzy 65 a 120 zł, w zależności od wielkości gryzaka, nie wydaje się za duża jak na to, że gryzak jest niezniszczalny. lle razy wydawaliśmy mniejsze kwoty na kilka bądź kilkanaście gadżetów na 5 minut zabawy? Ta myśl usprawiedliwiała mój drogi zakup.

Test naturalnego gryzaka dla psa

Każda Torga ma niepowtarzalny kształt. W jej opisie możemy przeczytać: „to bardzo twarda i ekstremalnie wytrzymała bulwka korzeniowa z wrzośca drzewiastego rosnącego w górach „Serra do Açor“ w Portugalii, gdzie poddawana jest dokładnemu, manualnemu oczyszczaniu i wygładzaniu w celu uzyskania bardzo twardej powierzchni bez ostrych krawędzi. Jest to surowy materiał naturalny nie zawierający w sobie żadnych szkodliwych dla zdrowia toksyn.

W porównaniu do innych zabawek dla psa charakteryzuje się największą wytrzymałością. Nawet przy silnym gryzieniu forma podstawowa Torgasów pozostaje zachowana zapewniając psu nieustanną zabawę oraz tak bardzo potrzebną jemu redukcję stresu. Zabawka ta idealnie nadaje się zarówno dla psów dorosłych (usuwa kamień nazębny) jak i szczeniąt lubiących gryźć podczas wymiany zębów. Jest ona świetna dla psów każdej rasy i wielkości … .” A rozmiary są od XS do XL.

Torga dla psa

„Największe zalety korzenia Torga:

 • jest w pełni naturalny;
 • jest bezpieczny dla zdrowia psa;
 • usuwa kamień nazębny;
 • pomaga w opanowaniu emocji psów reaktywnych łatwo i szybko ekscytujących się (np. zamiast skakać i szczekać w momencie ekscytacji pies odreagowuje gryząc Torga);
 • gryząc Torga pies redukuje swój poziom stresu i spala energię;
 • gryzione Torga nie dostarcza psu zbędnych kalorii (w przeciwieństwie do kości, uszu itp);
 • jest prawdziwym magnesem przyciągającym do siebie czworonogi. Psy potrafią poświęcić zabawie nim nawet kilka godzin dziennie;”

Wszystko to brzmi bardzo zachęcająco, ale… jak jest naprawdę? Żałuję, że nie kupiłam jej w okresie szczenięcym Hery, chociaż do końca nie jestem przekonana na ile mogłaby być dla niej bardziej atrakcyjna niż drewniane elementy mebli, które Hera namiętnie obgryzała (nie tylko kiedy wymieniała zęby na stałe).

Tajga przez ten czas zainteresowała się korzeniem raz, ale kiedy zrozumiała, że Hera, według niej, zupełnie bezcelowo obgryza coś, co nie jest jadalne, zrezygnowała.

Torga dla psa

Hera lubi czasem z nudów gryźć patyki albo zabawki. Jej miłość do drewna od młodzieńczych lat (a także zrzutka Pańcia) ostatecznie przekonała mnie do zakupu.

„Mała” chętnie się nim zajmowała, z czasem oczywiście początkowy zapał do gryzienia zrobił się słabszy, a teraz korzeń jest 1-2 razy w tygodniu przez nią podgryzany. Z początku korzeń kurczył się w oczach, odgryzane były wystające kawałki i wbrew pozorom, było ich sporo – tak dużo – że chcieliśmy złożyć po 2 dniach reklamacje. Dodatkowo myśleliśmy, że będzie bezzapachowa, a miała specyficzny zapach (jednak nie drażniący i coraz mniej go było czuć wraz ze zmniejszaniem się korzenia). Przecież miała być niezniszczalna, ale czy to oznacza to samo co nienaruszona ?! Nie koniecznie, dlatego kiedy dodatkowo zobaczyłam, że Hera z nią śpi, decyzja zapadła, że Torga jednak zostaje u nas w domu.

Torga dla psa

Czy polecałabym ją kupić? Ciężko stwierdzić, po kilku miesiącach ubyło jej sporo na masie ale nadal się trzyma i czasem przydaje. Nie wykluczam jednak, że pewnego dnia może po prostu zniknąć, ale przy tak rzadkim używaniu jestem pewna, że będzie nam służyć jeszcze przez długi czas. Nie pomogła również na osad na zębach, ale kto wie, może zapobiegała dalszemu jego odkładaniu się?! U nas żadne zabawki i gryzaki na to nie pomagały (o genialnym preperacie na tą przypadłość, który nas uratował, jeszcze napiszemy).

Torga dla psa

Słyszałam kiedyś wątpliwości jak ją czyścić, no więc zakamarki szybko znikną odgryzione przez psa, a całość można przecierać ściereczką, korzeń szybko schnie. Oczywiście, nie pozbędziemy się wszystkich bakterii, jednak bez nich w życiu się i tak nie obejdziemy. Mimo wszystko, z pewnością jest bardziej higieniczne i bezpieczniejsze niż obgryzanie patyków na spacerach.

Obecny wygląd Torgi:

Torga dla psa Torga dla psa Torga dla psa

Jedynie kilka sklepów online prowadzi ich sprzedaż. Ja kupiłam naszą, o rozmiarze L, tutaj -> klik .


 

Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi naszymi wpisami na blogu, a także bacznie obserwować nasz nowy projekt www.petside.pl, zapisz się do naszego newslettera.

Zobacz także:

 • Wygląda dość ciekawie. Taka torga przydałaby się mojemu małemu niszczycielowi 🙂

 • Ooo, nigdy o tym nie słyszałam. Brzmi nieziemsko! Ciekawe, czy mojemu by się spodobała 😀

 • Przydalaby mi się taka dla Antka. Póki co ja jestem jego torgą

 • Z chęcią bym o czyszczeniu zębów poczytała o którym tu wspominacie. Gdzie tego szukać?

 • Właśnie takiej recenzji szukałam. Chciałam już dawno kupić, ale nie byłam przekonana, czy warto. Może mój boksiu jej nie zje

Ładowanie