[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
berneński pies pasterski

Szkolenie w szkole dla psów vs. porady szkoleniowe przez internet

Zawsze polecam przedszkole i szkolenie w szkole dla psów, również właścicielom, którzy nie mają ze swoim pupilem większych problemów. Pies uczy się współpracować z człowiekiem, a więzi między pupilem a opiekunem zacieśniają się. To forma spędzania wspólnego czasu, gdzie właściciel i pies są wyłącznie na sobie skoncentrowani i tylko sobie poświęcają czas. Zwłaszcza szkolenia grupowe motywują do wspólnej pracy, uczą psa i opiekuna prawidłowego zachowania wobec innych czworonożnych przyjaciół. Psy są stymulowane społecznie, umysłowo i fizycznie. Do tego możemy w każdej chwili zapytać szkoleniowca o radę.

Każdy dobry szkoleniowiec powinien posiadać umiejętność motywacji właściciela psa, jest ona bardzo ważna zwłaszcza w pracy z trudniejszymi przypadkami. Jego zdaniem jest dodać wiary w siebie opiekunom swoich czworonogów. Małe sukcesy prowadzą do wzmocnienia wiary we własne siły i możliwości. Opiekun przekonuje się, że potrafi poradzić sobie z problemami, a pies przekonuje się, że właściciel potrafi przekazać mu w jasny i konsekwentny sposób, czego od niego oczekuje. Czasem człowiek doświadczył już wielu niepowodzeń i nie jest w stanie samemu sobie poradzić.

Żadne porady przez internet nie będą tak skuteczne jak udział w wartościowym kursie szkoleniowym.

Porady szkoleniowe przez internet polecam tym, którzy z różnych przyczyn, mimo dobrych chęci, nie mogą zapisać się na szkolenie psów.


Jeśli podobał Ci się artykuł zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowymi wpisami. A jeśli masz w domu zwierzaka koniecznie zajrzyj do nas również na www.petside.pl.

Zobacz także: