[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
karma Fish4Dogs

Test karmy Fish4Dogs Superior Adult Complete

„W karmach Fish4Dogs Superior Adult Complete głównym źródłem białka jest świeże mięso z łososia pochodzącego z krystalicznie czystych wód Norwegii. Świeże, w żaden sposób nieprzetwarzane wcześniej mięso to białko o najwyższej możliwej jakości. Dodatkowo bardzo wysoka przyswajalność (ponad 90%) białka RYB powoduje, że karma posiada ogromną wartość biologiczną i jest wyjątkowej klasy pełnowartościowym pożywieniem.”

Testerka: Tajga (Testować miała Hera, ale z racji ostatnio rozpoznanej u niej alergii pokarmowej – nie wiadomo na co – zdecydowałam, że Tajga przejmie to odpowiedzialne zadanie 🙂 ).

Testujemy w ramach konkursu Top for Dog 2015 .

Od firmy Fish4Dogs Polska otrzymaliśmy 2 opakowania karmy po 1,5 kg każda. Jako że Tajga jest mini rottką ważącą 25 kg, jedzenia wystarczyło jej na prawie 8 dni.

karma Fish4Dogs

Dzienną porcję karmy dobraliśmy na podstawie informacji znajdującej się na opakowaniu 25kg psa = ok. 400g jedzenia dziennie (nawet 420g). W porównaniu z innymi karmami jest to dawka dość spora, zazwyczaj Tajga powinna jeść 300 – 350g karmy dziennie, zwłaszcza z jej tendencją do przybierania kochanego ciałka, którego ponoć nigdy nie za wiele, ale z racji jej wadliwego układu kostnego musimy się bardzo pilnować.

karma Fish4Dogs

Brakuje mi informacji o energii: kcal/g w karmie, której nie mogłam się doszukać. Jeśli pies ma tendencje do przyrostu wagi, to dawka ta może okazać się zbyt duża. U Tajgi po 7 dniach ciężko nam dopiąć szelki. Z drugiej strony, pisząc tą recenzje, znalazłam na stronie producenta ogólną tabelę przyjmowania karm Fisf4Dogs, która wskazuje inne dawkowanie niż te na opkawaniu i to jej warto się trzymać, co będzie dobre i dla psa i dla naszej kieszeni, bo wiadomo, im mniejsza dawka dzinnie, tym mniejsze koszty dziennego wyżywienia. Nie jest to wada karmy samej w sobie, a jedynie uwaga dotycząca jej przyjmowania. Trzeba przyznać, że dla 70 kg psa 650g a 915g to spora różnica występująca w dwóch tabelkach.

karma Fish4Dogs

Tajga na co dzień nie ma problemów z układem pokarmowym, postanowiłam jej więc zmienić karme z dnia na dzień (poprzednia też miała rybę jako główny składnik białka), żadne cuda się nie działy, wszystko było w porządku. Karme dobrze znosiła, ze smakiem ją jadła. Sierść pozostawała gęsta i lśniąca. Wielkość granulków była idealna dla niej. Tajga nie je, tylko połyka jedzenie, więc granulki nie mogą być za duże ani za małe.

karma Fish4Dogs

Intensywnego zapachu rybnego nie czułam. Teraz Tajga dostała nową karmę i muszę przyznać, że samo otwieranie worka jest dla mnie nieprzyjmene, karma ma dla mnie drażniący zapach. Nie wiem czy to dobrze czy źle dla psa, bo my zapachy odczuwamy inaczej, ale myślę, że dla samego właściciela czas karmienia też powinien być przyjemny 😉 . Chwilę po otwarciu opakowania zleciało się wszystko, co u nas było akurat na ogródku. Nawet przebywająca u nas gościnnie Holly załapała się na kilka granulków. Wszystkie chciały koniecznie testować. Nie zdążyłam wyjąć karmy z pojemniczka, w którym robiłam jej zdjęcia, żeby pokazać wielkość granulków w porównaniu z groszówkami, a Tajga już się na nie przyczaiła, co widać na filmiku.

karma Fish4Dogs

Bardzo lubię opakowania, które można ponownie zamknąć i dlatego po tej karmie je sobie zostawiliśmy. Herze muszę dwa razy dziennie odwijać i zawijać opakowania, żeby zachowywały świeżość.

Co do składu karmy naprawdę nie ma na co narzekać. Całkowity brak zbóż i glutenu oraz zawarte w niej białko i tłuszcz pochodzące wyłącznie z RYB powoduje, że karma posiada bardzo lekkostrawną, hypoalergiczną formułę, przeznaczoną także dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym. Glukozamina i chondroityna w niej zawarte to dwie substancje, które pomagają zachować stawy zwierzęcia w dobrej kondycji. Wysoka zawartość kwasów Omega-3 poprawia ruchomość stawów oraz nasila wytwarzanie hormonów łagodzących procesy zapalne. Mają one również wyjątkowy wpływ na pracę mózgu i układu nerwowego. Pomagają utrzymać w zdrowiu skórę naszego psa i zapewniają mu piękną, lśniącą sierść. Są naturalnymi przeciwuteleniaczami. Chelatowe minerały umożliwią najwyższy z możliwych stopień ich przyswajalności oraz zapobiegają przedawkowaniu. Karma nie zawiera sztucznych dodatków, konserwantów, barwników.

Pierwszy posiłek:

Karma dostępna jest w opakowaniach 1,5 kg -> 54,99 zł i 12 kg -> 269,99 zł.

Produkt oraz cała oferta Fish4Dogs -> klik .


Dziękujemy Top for Dog 2015 oraz Fish4Dogs Polska za możliwość testowania produktu.

Zobacz także:

Ładowanie