[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
Crackle Ball

Test piłki Crackle Ball

„Crackle Ball to trzaskająca piłka dla psa z wytrzymałej gumy termoplastycznej (TPR) o wyraźnej fakturze (…). Niezwykle wytrzymała piłka ma ukryty wewnątrz element z butelki PET, który przy ściskaniu trzaska kusząc i stymulując Twojego psa”. Ø 8 cm.

Testerka: Hera

Jak widać na zdjęciu, Hera uwielbia gryźć plastikowe butelki, dlatego zdecydowałam się jej kupić tą piłkę.

rottweiler

Zapłaciłam za nią ok. 8 zł w sklepie internetowym. To naprawdę niewiele, jeśli weźmie sie pod uwagę ceny innych zabawek, jakie są dostępne w sprzedaży dla naszego pupila.

Filmik rejestrujący pierwsze chwile z piłką.

Sunia bardzo polubiła piłkę. Do intensywnego gryzienia zachęcały ją jej miękkość i szelest. Tak intensywnego, że za kilka minut z piłki Pet znajdującej się w środku został placek i już żadnych dźwięków nie wydawała. Zewnętrzna piłka gumowa jeszcze sporo przeszła pod naciskiem zębów i dość długo wytrzymywała te intensywne pieszczoty – kilka tygodni.

Wielkością idealnie nadaje się dla dużych i średnich psów, dla małych może się okazać nieodpowiednia, natomiast jej wytrzymałość, a raczej jej brak, wskazuje bardziej na to, że powinna być przeznaczona dla mniejszych psiaków, więc wynik testu nie zaskakuje.

Do aportowania odpowiednia, chociaż trochę za lekka, żeby ją daleko rzucić. U psów potrafiących mocniej ugryźć nie powinna być używana jako gryzak. Wiele osób używa jej jako kula smakula, ale jeśli piłka PET wewnątrz jest jeszcze cała, to niewiele się do niej jeszcze zmieści.

Piłka jest wodoodporna, unosi się na wodzie, więc można ją do wodnych szaleństw wykorzystać, jednak jej wielkość i śliska powierzchnia sprawia, że cieżko ją psu w wodzie złapać.

Ostatecznie piłeczka skończyła swój żywot w takim stanie, jak widać na zdjęciu w nagłówku tekstu. Jednak z racji niskiej ceny i dużej przyjemności odczuwanej przez Herę podczas zabawy, kupiliśmy kolejną, oczywiście z góry spisaną na straty.

Dla jednych psów za twarda, dla innych za miękka, dla jeszcze innych odpowiednia. Przy tej piłce samemu trzeba ocenić potencjalne możliwości swojego psa w stosunku do niej.


Jeśli podobał Ci się artykuł zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowymi wpisami. A jeśli masz w domu zwierzaka koniecznie zajrzyj do nas również na www.petside.pl.

Zobacz także: