[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
hipoalergiczna karma dla psów

Zaczynamy naszą walkę z alergią pokarmową – etap. II zmiana karmy

Hera ma niedoczynność tarczycy najprawdopodobniej spowodowaną alergią pokarmową – tak pokazują podstawowe wyniki badań krwi + badania krwi na tarczycę. Od tygodnia dostaje lek Euthyrox i zmieniliśmy karmę na hipoalergiczną. Ponadto dostaje tylko żwacze i mięso wołowe, ponieważ jestem pewna, że na wołowinę alergii nie ma. Za miesiąc ponownie zbadamy krew pod kątem hormonów tarczycy, ponieważ dopiero po 3 tygodniach powinna pojawić się poprawa.

Chciałam się podzielić doświadczeniem zmiany karmy z tymi, którzy walczą z alergią pokarmową swojego psa. Hera jadła dotychczas karmy (a ma niecałe 2 lata): Josera Kids, Canivera Puppy&Junior Large Breed, Taste of the Wild rybna, Acana rybna, Fitmin For Life i ostatecznie Royal Canin Gastro Junior, później dla dorosłych. Na ostatniej dawaliśmy radę, ale na wcześniejszych było źle albo tragicznie, zwłaszcza na Acanie. Przez kilka dni starałam się dowiedzieć teoretycznie jaka karma będzie dla niej teraz najlepsza. Podpytywałam i czytałam opinie innych, dużo osób mi doradzało od serca, ale każdy coś innego, u jednego zadziałała jedna karma, a u drugiego ta sama powodowała rewolucje żołądkowe. Im więcej się dowiadywałam, tym większe miałam obawy i wątpliwości. Przy wizycie u weterynarza byłam już kompletnie zdezorientowana i wzięłam co było pod ręką i co mi doradził, chociaż baaaardzo seceptycznie, bo skład jako taki, nie ma w niej 30 ziół, 100% egzotycznego mięsa, ba!!! nawet i pełno kurczaka w niej jest, a do tego nie kosztuje 400 zł za 10 kg.

Granum etykieta

Przez pierwsze 3 dni dostawała dawkę 50% nowej z 50% poprzedniej karmy i załamana czekałam na kolejne rewolucje jelitowe i żołądkowe, jak zawsze…. no i nic. Kompletnie!!! Jeszcze nigdy tak pięknie się nie załatwiała, chociaż troszkę dużo objętościowo i już nie zatruwa nam powietrza 😉 je ze smakiem i ma duży apetyt, energie ma, jest radosna, wysypia się, nawet przez chwilę nie było widać, że cokolwiek ją boli. Być może to przez to, że nie dostaje dodatkowo nic co mogłoby wywołać alergię, ale… to nie zmienia faktu, że zmieniając karmę pies, szczególnie z alergią pokarmową powinien chyba choć trochę odczuwać dyskomfort, a tu nic… . W tej chwili je już tylko nową, hipoalergiczną karmę i jestem bardzo zadowolona, ale będę czekać na wyniki badań, żeby móc rzeczywiście z czystym sercem polecać ją innym. Dodatkowo, dopiero po 5 – 8 tygodniach można zobaczyć efekty przyjmowania nowej karmy. Ta recenzja dotyczy jedynie etapu jej zmiany.

Granum dawkowanie

Hera domaga się dodatkowych porcji, ciężko mi powiedzieć, czy od zawsze miała taki apetyt i tylko ból brzucha powstrzymywał ją przed zjadaniem całej swojej porcji w ciągu dnia czy granulki są aż tak pyszne dla niej czy może generalnie karma jest mało sycąca. Teraz zjada 1,5 porcji zalecanej dla niej dawki dziennie. Chrupki zjada z wielkim smakiem, same, bez dodatków, jakby to były najlepsze smakołyki. Aż serce raduje jak psiak ma taki apetyt.

Karme kupiłam za 150 zł 15 kg, jak widać nie zawsze cena świadczy o jakości karmy, a jakość oceniam już teraz nie na podstawie tego, co pisze na opakowaniu, ale tego, jak pies wygląda i jak się po niej czuje.

Z niecierliwością czekam na dalszą poprawę zdrowia Hery.

Karma dla psów alergików Granum

Wiem, jak ciężko niektórym jest dobrać odpowiednią karmę dla swojego psa, który ma alergię. Napisałam ten artykuł, żeby takim osobom pomóc w swojej decyzji, którą karme wybrać dla swojego pupila, tą czy inną. Granum jest mało znana i mało reklamowana, tutaj link -> klik. Oczywiście wiele osób będzie się zastanawiać co robi kurczak w składzie takiej karmy, bo to on najczęściej uczula nasze pupile. Białko jest tutaj poddane hydrolizie w takim stopniu, aby pozbawiło je właściwości alergizujących.

Czytałam też opinie, że nawet kotom smakuje, a to też o czymś świadczy …. 🙂 Wielkość granulek odpowiednia jest według mnie dla średnich wielkością psów. Są kruche i niezbyt twarde, co może być korzystne dla mniejszych i starszych psów.

Karma ta to ELITE Adult Lamb&Rice firmy Granum.

karma hipoalergiczna dla psów Granum opakowanie


Wkrótce pojawi się nowy wpis: „Zaczynamy naszą walkę z alergią pokarmową – etap. I rozpoznanie”.

Zobacz także:

  • Gratulacje z okazji wygrania walki z psią alergią pokarmową! Sama wiem, jak to jest… Wpis cudowny, a Granum oczywiście najlepsze! 🙂 Pozdrawiam

Ładowanie