[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
obroża z mikroorganizmami

Zadziwiająca moc mikroorganizmów

Do dzisiaj nie znalazłam idealnego środka na pasożyty dla moich psów. Moim marzeniem jest, żeby zadziałało na nie coś, co jest zupełnie naturalne.

Coraz częściej w Polsce zaczynają się pojawiać produkty dla psów na bazie naturalnych składników. Na Zachodzie środki homeopatyczne są już stosowane u zwierząt na szeroką skalę, do nas dopiero dotarł trend z suplementami dla zwierząt. Chemia zawarta w kropelkach i obrożach daje się naszym psom we znaki, bez podrażnienia skóry się nie obejdzie, przy kropelkach nasze psy potrafią się drapać nawet przez dwa tygodnie, co ma również miejsce przy spadku odporności. W tym roku weterynarz w Niemczech powiedział mojej siostrze, że nie ma mowy, aby psy spały u niej na łóżku, kiedy stosuje u nich obroże na kleszcze. Stwierdził, że jest kobietą i z pewnością kiedyś będzie chciała mieć dzieci. Można się więc domyśleć, jaką dawkę chemii fundujemy naszym podopiecznym. Natomiast dostępne na rynku naturalne produkty są bardzo uciążliwe w stosowaniu, aby zadziałały, trzeba je używać codziennie poprzez nacieranie skóry naszego pupila. Czasem nawet kilka razy dziennie, przed każdym spacerem. Czy istnieje wobec tego naturalny środek, który będzie „łatwy w obsłudze”, a do tego działający przez długi czas? PAN PIES taki właśnie produkt wprowadził na rynek Polski.

obroża na kleszcze

Ma dla Was alternatywę dla całej chemii stosowanej przeciwko pasożytom u pupili: to obroże ręcznie wykonane w 100% naturalne, ekologiczne i nietoksyczne, które zawierają ceramiczne rurki wypełnione efektywnymi mikroorganizmami chroniącymi czworonogi przed pasożytami. Łączą się one z naturalnymi bakteriami naszych pupili i w symbiozie z jego florą bakteryjną tworzą naturalną tarczę ochronną przeciwko insektom. (Mikroorganizmami to organizmy jednokomórkowe, które możemy zaobserwować jedynie pod mikroskopem. Należą do nich bakterie, niektóre grzyby i pierwotniaki. Wykorzystywane są w inżynierii genetycznej, biotechnologii, mają także zastosowanie w medycynie ludzi jak i zwierząt).

Technologia potrzebna do wytworzenia ceramicznych rurek , które zawierają obroże, polega na skomponowaniu cieczy zawierającej trzy składniki: drożdże, bakterie fotosyntezy i bakterie kwasu mlekowego. Uaktywnia się je i nadaje się im długowieczność, wypalając w bardzo wysokiej temperaturze ceramiczne rurki.

Producent zapewnia, że działanie efektywnych mikroorganizmów można również zaobserwować w wyglądzie sierści i w zachowaniu zwierzaka. Kupujesz, zakładasz, myjesz co dwa tygodnie ciepłą woda i suszysz na słońcu, świetle dziennym lub pod lampą ze światłem podczerwonym. PAN PIES zapewnia, że obroża działa dożywotnio!

obroże dla psa

Zimy są coraz cieplejsze i krótsze, coraz częściej weterynarze zalecają całoroczną ochronę przeciw pchłom i kleszczom. Warto przetestować obroże, kiedy jeszcze najbardziej intensywny sezon na pasożyty się nie rozpoczął. Dobrze zacząć od obserwacji czy skutecznie odstrasza pchły. Musicie jednak przyznać, że sam wygląd obroży jest bardzo atrakcyjny, bez wątpienia może ona służyć jako ozdoba naszych pupili, bo tak pięknej obroży na kleszcze jeszcze nikt nie widział.

Obroże w prezencie dziewczyny dostały w połowie listopada. Nasze „zwykłe” obroże odstawiałyśmy tego miesiąca w poprzednich latach aż do początku wiosny. Dzięki PAN PIES zmieniliśmy nasze nawyki i od tego roku zaczęliśmy stosować środki przeciw pasożytom również w późno- jesiennych i zimowych miesiącach.  Postanowiłam, że w zimniejszych miesiącach będę im podawać mniej intensywny, naturalny środek, który im z pewnością nie zaszkodzi. Jak dotąd, mimo, że śnieg tak naprawdę tylko raz spadł, nie znalazłam nawet najmniejszej pchełki na psach. Dziewczyny cały czas mają „naładowane akumulatory” i czują się świetnie, co więcej, od listopada mają ogromny napływ sił witalnych, jednak jako że na psie życie oddziałuje w jednym czasie wiele czynników, trudno powiedzieć co akurat w danym czasie sprawiło polepszenie ich samopoczucia i wyglądu – hormony, zmiana karmy, zakończenie upałów,… . W obecnej chwili nie mam żadnych zastrzeżeń do obroży, byle do wiosny.

obroża na pchly i kleszcze

Obroże można nabyć w nowo powstałej platformie z handmade dla zwierząt i ich miłośników petside.pl. Znajdziesz je -> tutaj .


Uwaga! Tekst nie służy namowie do kupna obroży, jest przekazaniem informacji o pojawieniu się nowego produktu na rynku, który może być alternatywą do chemicznych środków bądź jedną z opcji w wyborze naturalnej ochrony przeciw insektom.


Jeśli również tworzysz rękodzieło dla zwierząt lub przedmioty z ich wizerunkiem, zapraszamy na stronę www.petside.pl , a jeśli chciałbyś być informowany o nowościach na blogu i w sklepie, zapisz się do naszego newslettera.

Zobacz także:

Ładowanie