[FM_form id="8"]
NEWSLETTER
Boże Narodzenie

Zdążyć do domu na Święta…

Mój kochany Święty Mikołaju, w tym roku dano mi jedną jedyną szanse na to, żebym mógł zwrócić na siebie Twoją uwagę. Jesteś moją ostatnią nadzieją. Przeczytaj więc proszę mój list do Ciebie do samego końca. Zapisane jest w nim tylko to, co dyktuje mi moje stare psie serce.

Czarek 1

Jestem już tak długo w psim przytułku (najdłużej z wszystkich psów, które w nim poznałem), że nie pamiętam swojego wcześniejszego imienia. Teraz zwą mnie Czarek. To jedyne co mam, imię, ale to imię nie jest przez wszystkich używane, mówią tak na mnie tylko moje ludzkie anioły. To one mnie wypatrzyły w schronisku i o mnie dbają, pozostali mówią na mnie numer 70/12. Wiem, że robią wszystko co tylko mogą, żeby znaleźć mi dom, ale one są aniołami na ziemi i nie mają czarodziejskiej mocy. Bardzo się o nie martwię, bo patrzą na mnie z łzami w oczach, wiedzą, że zachorowałem, jednak nie mają jak mi ulżyć i kupić leków, bo całe swoje kieszonkowe dzielą przez wszystkie psiaki, wydając na parówki tak, żeby każdy z nas chociaż troszkę poczuł się rozpieszczony.

Regularnie przychodzi też do mnie Pani behawiorystka. Bardzo ją lubię, bo przynosi ze sobą pełno zabawek i czasem mam wrażenie, że rozumie naszą psią mowę. Moje anioły też chciałyby się ze mną nimi częściej bawić, szczególnie gumową babką, z której staram się wyjmować przepyszne jedzonko, którego tak bardzo brakuje mi w schronisku.

12239595_896468223742136_6362301628422109224_n

Kocham spacery, całymi dniami siedzę sam w boksie i czekam z upragnieniem na to, aż mnie wyprowadzą chociaż na 10 minut, dzięki temu nie zapominam, że istnieje też życie poza kratami i mimo że podupadam na zdrowiu, to wciąż mam nadzieję, po 10 latach mojego życia, że jeszcze zaznam tego, o czym opowiadają mi moi psi koledzy. Nigdy nie miałem kochającego domu, ale jak mi opowiadają, jak wygląda taki dom i ile ciepła może dać „swój człowiek” to nie mogę w to uwierzyć, ale powiem Ci szczerze, że czasami mi się śni taki dom po nocach i to jedyne, co w coraz zimniejszych dniach ogrzewa moje starcze serce.

Kiedy idziemy na spacer, rozpiera mnie więc ogromna radość, wówczas mało kto potrafi utrzymać mnie na smyczy. Mam szelki, ale w nich nikt mnie nie wyprowadza, nikt nie może sobie poradzić z moją euforią, kiedy nie mam na sobie obroży, ale Ty wiesz, mój drogi Mikołaju, tutaj każdy dostaje to co jest pod ręką, nikt nie dogadza, tu nie ma miejsca na życzenia. I tak jak ciągnę, to mnie trochę boli, bo jak kiedyś miałem atak, szyja mi się skręciła i od tego czasu moja głowa jest przechylona na bok. A jak pociągnę jeszcze na smyczy i ją napnę z całych sił, to czasem mi się gwiazdki pokazują z bólu. Nie chcę prosić o wiele, przez 4 lata tutaj nie śmiałem o nic prosić, ale teraz już jestem psim staruszkiem i kilka rzeczy ułatwiłoby mi życie, przynajmniej dopóki mój człowiek po mnie nie przyjdzie, jeśli taki istnieje….

Kiedyś byłem nawet w telewizji, walczyliśmy o to, żebym dostał przepustkę. Wierzyliśmy, że to nasza szansa na dom! Przecież tyle osób ją ogląda! Tak bardzo się staraliśmy i cieszyliśmy, ale szybko pojawił się znowu smutek, bo czekaliśmy przy telefonie wieczorem, później następny dzień, cały tydzień, miesiąc…  aż wreszcie zrozumieliśmy, że jednak nikogo nie zauroczyłem, nikogo do siebie nie przekonałem, nikt nie chciał dać mi szansy.

12234942_983728624999512_235447606060286793_n

11038923_983728601666181_1195083390254537357_n

Moje anioły wiedzą najlepiej co mi potrzeba, one znają trudne, ludzkie nazwy wszystkiego i sporządziły skromną listę moich potrzeb. Dla jednych może ona być mała, dla innych, jak dla moich aniołów i dla mnie, pozostaje jedynie, jak dotąd, nieosiągalnym marzeniem. Wiesz Mikołaju, nie jest łatwo, wiedzą co mi może pomóc, ale nie mają środków, żeby mi to dać. I tak, może przejdę do sedna sprawy, czy mógłbyś mi proszę, pomóc i wysłać paczuszkę do moich skrzydlatych? Będę miał wtedy od 4 lat coś więcej dla siebie, niż tylko swoje imię.

12049274_887101468012145_3564662759266170404_n

I aż boję się zapytać, bo jeśli znowu się nie uda, to nie wiem czy moje opiekunki to wytrzymają, bo im za każdym razem serce pęka. Idzie zima, idą Święta, z moim zdrowiem coraz gorzej, nie wiem Mikołaju czy wytrzymam tutaj kolejne Święta, proszę…. zabierz mnie ze sobą do domu. Obiecuję, że będę grzeczny, będę lizać Cię po rękach, merdać ogonkiem na Twoje przywitanie, nigdy nie będę narzekać. Wtedy to ja zamienię się w Twojego Anioła Stróża, będę Ciebie strzec przez wszystkimi niebezpieczeństwami, będę dawał Ci swoje ciepło i oddam Ci wszystko co mam – całe moje serce.


petside.pl/blog mocno wierzy w dobre serca swoich czytelników i postanowiło zorganizować zbiórkę darów dla Czarka od nas, naszych czytelników oraz wszystkich Mikołajów, do których zwrócił się Czarek w swoim liście i dzięki któremu poruszył ich serca.

Każdemu obiecujemy podziękować na naszym fanpage na FB i wpisie na blogu oraz kontach w innych portalach społecznościowych.

Czarek przebywa w Schronisku dla Zwierząt Szczecin. Ma 10 lat, od 4 lat jest w schronisku i tym samym jest psem z najdłuższym stażem przebywania w nim. Zaczął ostatnio podupadać na zdrowiu. Po wizycie u weterynarza i dokładnych badaniach okazało się, że ma Geriatryczny zespół przedsionkowy (stąd wygięta głowa w bok). Co wiąże się z tym, że powinien przyjmować lek Karsivan. Czarek nie ma żadnych innych objawów choroby na tę chwilę. Dogaduje się z innymi psami, kiedyś mieszkał z suczką w jednym boksie. Czarkowi najbardziej potrzebny jest dom. Proszę, jeśli nie możecie go zabrać do siebie, udostępnijcie jego historię, może to właśnie dzięki Tobie Czarek zdąży na Święta do swojego nowego domu! Numer telefonu kontaktowego w sprawie adopcji: 506 201 533.

Jak inaczej możesz pomóc Czarkowi? Piesek pilnie potrzebuje (oprócz domu):

leku Karsivan (zalecana jest 1 tabletka dziennie do końca jego życia). Lek nie jest na receptę, do kupienia u weterynarza. 60 tabletek ok. 60 zł lub tutaj online -> klik EDIT: Podarowane
suplementy na stawyEDIT: Podarowane
karmy dla seniorów średniej wielkości (Czar, tak jak każdy inny piesek w schronisku, ma w swoim boksie pudełko z karmą, którą je) – EDIT: Podarowane
szerokiej obroży, która zapewni mu komfort podczas spacerów, najlepiej gdyby miała 4 cm szerokości. Obwód szyi Czarusia to 45 cm. – EDIT: Podarowane
smyczy z amortyzatorem, która złagodzi szarpnięcia, kiedy pies będzie na niej ciągnął (dla psa mającego 25 kg) – EDIT: Podarowane

i na tym wolontariusze zakończyli swoją skromną listę potrzeb. My jednak wiemy, że behawiorystka ćwiczy z Czarkiem przy pomocy zabawki Kong i „jego aniołki” chętnie kontynuowałyby z nim takie ćwiczenia, dając mu więcej odskoczni od życia codziennego, jednak nigdy nie ośmieliłyby się prosić o taki dar, my jednak spróbujemy, wierząc że może zdarzyć się cud i znajdzie się dobra dusza, która mu taki luksus podaruje.

zabawka kong dla średnich psów EDIT: Podarowane

również o smaczkach skrzydlate zapomniały, tak bardzo przyzwyczajone do tego, że muszą liczyć same na siebie i na swoje kieszonkowe

wszelkiego rodzaju smaczki/treserki EDIT: Podarowane
gryzaki na nudne, szare, ponure i zimne dni i noce EDIT: Podarowane

11222893_886751214713837_594021358944178939_n

Jeśli ktoś mógłby pomóc, proszę o kontakt mailowy: petside.pl/blog@gmail.com lub poprzez profil na FB (klik) z deklaracją, jaką rzecz z listy chciałby dla naszego Czarka zakupić. Następnie podamy Wam nasz adres i poprosimy Was o wysyłkę swoich darów. Cała paczka zostanie wysłana 14.grudnia do wolontariuszki, która codziennie odwiedza Czarka. Ona również wyślę do nas zdjęcie Czarka z prezentami, które opublikujemy w poście na FB i blogu z ponownymi podziękowaniami od darczyńców.

Jestem przekonana, że Czaruś niczym nie pogardzi. Proszę, nie bądź obojętny. Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości, dzielenia się tym, co mamy z tymi, którzy nie mają nic. My gwarantujemy za to zadowolenie, satysfakcję oraz cudowne myśli o tym, jak Czarusiowi dzięki Tobie żyje się lepiej.


Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi naszymi wpisami na blogu, a także bacznie obserwować nasz nowy projekt www.petside.pl, zapisz się do naszego newslettera.

Ładowanie